Festiwal Pieśni Patriotycznych

10 listopada, w przeddzień 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w Zespole Oświatowym w Skibniewie rozbrzmiewały polskie pieśni patriotyczne. Z okazji Święta Niepodległości odbył się Szkolny Festiwal Pieśni Patriotycznych. Stanowią one istotny element dziejów naszego kraju. Towarzyszyły naszym przodkom w ważnych chwilach. Dodawały otuchy, budziły nadzieję, zagrzewały do walki.

W festiwalu uczestniczyła cała społeczność szkolna, w odświętnych strojach, z przypiętymi do piersi kotylionami. Prowadzący – Gabrysia i Patryk z klasy I gimnazjum opowiedzieli o twórcach oraz o okolicznościach powstania poszczególnych utworów. Pieśni patriotyczne zaśpiewane przez uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum przypomniały o wydarzeniach, które są dla nas – Polaków powodem do dumy i radości.